Uluslararası SEO

firma sitesini yurtdışında ilk sayfaya çıkarmak

Uluslararası SEO (ISEO) nedir? Kurumsal Kimliğinizi Sınırların Dışına Taşıyoruz

Stratejik Plan Oluşturuyoruz

Uluslararası SEO stratejisi oluşturmanın temel adımları, Türkiye içi SEO Planı geliştirmekle aynıdır. Başlıca fark hedef ülke seçimine göre tamamen farklı bir dilde çalışıyor olmamızdır. İngilizce konuşulan bir ülke olsa dahi, her bir hedef ülkeye özgü stratejik içerik geliştirmeniz ve izlemeniz gerekir.

Anahtar Kelime Araştırması

SEO ekibimiz, SEO hizmetini satışa çevirebilecek uluslararası müşterileri sitenize çekmek için gerekli anahtar kelimeleri ve içerikleri doğru bir şekilde vurgulamanıza yardımcı olacaktır. Anahtar kelimeler her zaman göründükleri gibi değildir, özellikle de konuşma dili ve jargonu eklediğimizde. Yurtdışından firmanız ile ilgili aramalar yapıldığında, önceliğimiz ve amacımız web sitenizi Google arama makinalarında üst sıralara çıkarmaktır. Web sitenizin arama sonuç sayfalarındaki sıralaması ne kadar yüksekse işletmenizin değeri, bilinirliğiniz, marka değeriniz ve satışlarınız o derece artacaktır.

İçerik Planı Geliştirme

Uluslararası hedeflerinizi planlamak üzere, mevcut ise web sitenizin hedeflenen dillerde negatif ve pozitif yönlerini belirlemek üzere; içeriğini, aramalarla eşleştirilme oranlarını ve anahtar kelime yoğunluğunu analiz ediyoruz. Bir sonraki aşamada da uluslararası hedef kitlenizin hangi anahtar kelimeleri kullanarak arama yaptıklarını, hangi uluslararası anahtar kelimeleri kullanarak içerik oluşturmanın verimi arttıracağını belirlememizin ardından içerik üreterek şirketinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi tanıtmaya başlıyoruz. İşletmeniz ve departmanlarınızla ilgili temel bilgileri almamızı takiben bunları optimize edilmiş içerikler halinde hazırlayacağız. Bunu yaptıktan sonra bir takvim belirleyerek yazacağımız konuları planlıyoruz. Bu yazılar web sitenizde yayınlanmadan önce tarafınızdan onaylanmalı, daha sonra yayına alınmalıdır. İçerik yazılarını hazırlama aşamasında konular araştırılmakta, belirlenmiş anahtar kelimelerle itina ile, hedeflenen dilin yazım kurallarına uygun olarak yazılmaktadır.

Teknik Plan / Strateji

Hazırlanan içeriklerin sunumu son derece önemlidir. Web sitenizde alt etki alanları yaratarak (ulke.sirketadi.com), alt dizinler oluşturarak (sirketadi.com/ulke/içerik) ya da ülkeye özgü etki alanı tescil ederek (sirketadi.com.uk) içeriklerin nerede yayınlanacağının belirlenmesini sağlıyoruz. Başka ülkelerde ofis ya da şubeleriniz var ise bunların adresleri de Yerel SEO kapsamında uluslararası SEO stratejinizi etkileyecektir.

Uluslararası SEO'nun Faydaları

SEO hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Uluslararası SEO sıralama faktörleri hakkında daha ayrıntılı bilgi, ücretsiz SEO raporu ve danışmanlık için 0216 504 66 34 numaramızı arayabilirsiniz.

ŞİMDİ ARAYIN