Ücretli Reklam Verme

ücretli ödeme reklam yönetimi

Google Ücretli/Ödemeli Reklamlar

Google arama motorlarında yapılan aramlarda organik arama sonuçlarının üstünde göreceğiniz her site ücretli birer reklamdır. Aynı gün içerisinde ziyaret etmediyseniz, tıklamanız durumunda reklamı veren firma, belirlediği kadar ücreti Google hesabına ödemiş olacaktır. Google reklamlarının temel çalışma prensibi bu şekildedir. Aynı gün içerisinde ziyaret etmemiş her yeni ziyaretçiniz için Google hesabına yatırmış olduğunuz ücretten "önceden belirlenmiş kadar bir tutar" azalır.

Etkili bir ücretli reklam stratejisi, sitenizi ilgi düzeyi yüksek arama sonuçlarının en üstüne yerleştirir. Bu tür bir dijital pazarlamada tıklama başına ödeme modeli kullanır, aynı gün içerisinde farklı kullanıcılar reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız.

Yapılan araştırmalar tüketicilerin % 75'inin aradıkları bilgileri ücretli reklamlardan sağladıklarını gösteriyor. Ve yine yapılan aynı araştırma sonuçlarında kullanıcıların %49'u metin reklamlarını, %31'i alışveriş reklamlarını ve %16'lık kesim ise video reklamlarını tıklıyor.

Ücretli arama kampanyalarınızın başarısı birkaç faktöre bağlıdır:

Yatırım getirisinin verimini arttırmak üzere bu üç madde üzerinde aynı anda çalışılmalıdır. İnteraksiyon ekibi olarak, reklam yönetimi hizmetimizde, anahtar kelime değerlendirmesi yapmak, dönüşümleri optimize etmek, arama hacmini ve analitik raporları değerlendirmek üzere gelişmiş araçlar ve yazılımlar kullanıyoruz.

Ücretli Arama nedir?

Ücretli arama modeli, yalnızca kullanıcılar tarafından tıklandığında reklamlarınız için ödeme yaptığınız reklam modelidir. Reklamlarınız, yapılan arama ile alakalı organik sonuçlarla birlikte, ödeyeceğiniz tıklama başı ücret arttırımınıza göre rakip reklamların üzerinde ya da altında olmak üzere, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP - Search Engine Result Pages) görünür.

Ücretli arama reklamlarının çoğu bir başlık ve altında kısa bir metin içerir. Aşağıdaki listede yer alan ilgi çekici içerikler de reklamlarınız da yer alabilmektedir.

İnteraksiyon desteğiyle oluşturacağınız kampanyalar ile sitenize daha fazla ziyaretçi ve trafik çekebilir, organik reklam stratejinizin gücünü artırabilirsiniz.

Ücretli Reklam Uzmanı

İnteraksiyon olarak, arama motoru optimizasyonunuzu (SEO) ve içerik pazarlama stratejilerinizi destekleyecek çalışmalar yaparak, reklamlarınızı hedef kitlenizin karşılarına çıkartan ücretli reklam yönetim hizmeti vermekteyiz. Rakiplerinizi daha az maliyetle sıralamalarda geride bırakmanıza yardımcı olacak gerçek verilere dayalı stratejik sonuçlarla çalışıyoruz. Anahtar kelimeleri, reklam tekliflerini, reklam harcamalarını, reklam metinlerini ve diğer önemli faktörleri optimize ederek işletmenizin ücretli reklamlardaki verimini arttırmak üzere hizmet veriyoruz.

Google verileri, ücretli reklamların markanızın bilinirliğini %80 arttırabileceğini gösteriyor. Yeni bir web sitesi lansmanı, ürün veya hizmet kampanyası başlatma planlaması yapıyorsanız, Google Ads ile ücretli bir reklam kampanyası, marka bilincini artırmak, tanıtım ve hedef kitleyi web sitenize çekmeniz için büyük bir avantaj olabilir. Bununla birlikte size öncelikle web sitesi seo hizmeti ni öneriyoruz. Arama sonuçlarında organik yüksek sıralama, bulunmak istediğiniz anahtar kelimelerin arama hacmine ve sektörünüzün rekabet gücüne bağlı olarak ortalama 90-180 gün sürmektedir. Uzun vadede düşük maliyetin sürekliliğini sağlayabilmek için kurumsal seo hizmeti çok önemlidir

Ücretli arama reklamları için ortalama tıklama oranı %2-3 civarında olmasına rağmen, ilk sıralardaki reklamlar, ürüni hizmet ve markaya olan ilgi düzeyine göre %8,04 gibi yüksek oranlarına çıkabilmektedir.. Google da reklam verme hizmetimizi, reklamlarınızın en üst noktaya ulaşmasına yardımcı olacak tıklama başı teklif stratejisi bilgimizle veriyoruz.

Reklam Kalitesinin Etkisi Nedir?

Google, bir reklamın (T)ıklama (B)aşı (M)aliyetini (TBM) şu şekilde belirler:

Nasıl Çalışıyoruz?

Nitelikli ve satışa odaklı trafik ve geri dönüş sağlamak, bir kaç reklam oluşturmaktan ve bir kaç anahtar kelime seçmekten çok daha fazlasını gerektirir. İnteraksiyon olarak; derinlemesine araştırma, test etme, uyarlama, iyileştirme ve ölçeklendirmeyi içeren işlemlerle reklam kampanyaları oluşturarak sonuçları analiz ediyor ve verilere dayalı stratejiler geliştiriyoruz. Şirketinizi, markanızı, ürün ve hizmetlerinizi, hedef kitlelerinize ulaştırmak için aşağıdaki konularda yardımcı oluyoruz:

Hedef tanımlama:

Daha fazla site ve mağaza ziyareti için arama kampanyanızı maksimum sonuçlara yönlendirecek strateji oluşturuyoruz.

Reklam hacmi:

Ulaşmak istediğiniz hedef kitleler arasında doğru müşterilerle karşılaşmanızı sağlamak adına yerel, ulusal ya da uluslararası düzeyde reklamlarınızı konum, cinsiyet, yaş grubu gibi daha hedefli gruplara ayırarak stratejiler geliştiriyoruz.

Teklif yönetimi:

Ücretli reklam harcamalarınızı görüntülüyerek; yeniden hedefleme kampanyalarınızı yeni stratejilerle optimize ediyoruz.

Performans analizi:

Mevcut bir kampanyanızın analizi önemli pazar stratejileri geliştirmemize yardımcı olacaktır. Periyodik olarak taktiklerinizi ayarlayarak performans raporlarına göre maliyetleri düzenleriz.

Anahtar kelime tanımlama:

Rekabetçi anahtar kelimelerin TBM'i diğer kelimelerden çok daha yüksek olabilir. Kampanya hedeflerinizle değeri, hacmi ve ilgi düzeyini dengeleyen anahtar kelimeler belirleriz.

Site testi:

Kampanyalarınız haricinde, reklamlarınıza tıklandığında ulaşılacak site sayfanızın verimliliğini test ederek Kalite Puanınızı arttırmanıza yardımcı oluyoruz. Bu adım, site ziyaretçilerini müşterilere dönüştürmek için çok önemlidir.

İlgi çekici içerik:

Potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekmek için kullanacağınız reklam alanınız sınırlıdır. Ücretli reklam yönetimi hizmetimiz, reklamlarınızın çekiciliğini arttırmak üzere müşteri arama amacına ve beklentilere uygun olmasını sağlamaktadır. İkna edici bir metin ve gelişmiş reklam deneyimi ile vereceğiniz mesaj ile etkileşim kurma olasılığınız daha yüksek olacaktır.

Tıklama Başına Ödeme Reklam Türleri

Metin Reklamlar

Organik arama sonuçlarının üzerinde bir Google aramasında görünen metin içerikli reklamlardır. Google reklamları, tüketicilere işletmeniz hakkında bir bilgi vererek, mobil cihazlardan aramaları için bir bağlantı oluşturur. Reklamınız tıklandığında ziyaretçiyi sitenizin belirlediğiniz sayfasına yönlendirir.

 • İşletme bilgilerini içeren metin reklamlar
 • Cep telefonun arama bağlantısı
 • Organik sonuçlar üstü görünüm
site içeriği hazırlama

Alışveriş Reklamları

Google organik arama sonuçlarının üzerinde görüntülenen Google Alışveriş reklamlarınız, ürün fotoğrafları, fiyatları ve mağaza bilgilerinizi içerir. Tıklama oranı yüksek olan Alışveriş reklamları, potansiyel müşterilerin ürünleri karşılaştırmasına ve web sitenize yönlendirilmeden ürün bilgilerini görmesine olanak tanıyarak Google'ın Alışveriş Ağında hem de web genelinde görünmeniz için daha fazla fırsat sağlar.

 • Ürün fotoğraf, fiyat ve mağaza bilgisi
 • Organik sonuçlar üstünde görünüm
 • Yüksek tıklama oranı
alışveriş reklamları

Görüntülü Reklamlar

Google'ın Görüntülü Reklam Ağı'nda görüntülenen görsel reklamlarda metin, fotoğraf, video ve medya biçimleri yayınlayabilirsiniz. Web üzerinde 2 milyondan fazla site içeriğinde görüntülü reklamların gösterilebileceği yerler tanımlıdır ve bir haber makalesinde paragraflar arasında, bir blog sayfasının sağ tarafında veya popüler bir mobil uygulamasının içeriğinde görünebilir.

 • Metin, resim, video veya çeşitli medya biçimleri
 • Milyonlarca sitede görüntülenme
 • Marka bilinirliğini yükseltme
google görüntülü reklamları

Yeniden Pazarlama Reklamları

Daha önce bir ürün ya da hizmet için yapmış olduğunuz araştırmayı, bir süre sonra haber makaleleri, sosyal medya sayfanız ya da incelediğiniz herhangi bir sitede yeniden görebilirsiniz. Gördüğünüz reklamlar yeniden pazarlama reklamlarıdır ve şirket, marka, ürün ve hizmetleriniz için bunları siz de oluşturabilirsiniz.

 • Web sitesini ziyareti sonrası görünün
 • Potansiyel müşterilere gölge takip
 • Müşterilerle yeniden etkileşim
yeniden pazarlama

Ücretli reklamlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Ayrıntılı bilgi ve ücretsiz danışmanlık için 0216 504 66 34 numaramızı arayabilirsiniz.

ŞİMDİ ARAYIN