Proje İşleyişi

Kurumsal - Proje İşleyişi

Tüm enerjimiz ve tecrübemizleHedeflerinize Ulaştırıyoruz

Projelendirme ve Başlangıç

Öncelikle firmamız size bir Proje Yöneticisi atayacaktır. Proje Yöneticiniz talep ettiğiniz hizmetlerin kapsamını sizinle birlikte gözden geçirecek, gereksinimleri belirleyecek ve zaman çizelgesi önerecektir. Markanızı, hedeflerinizi ve diğer önemli değerler hakkında fikir paylaşımında bulunacaktır.

Site Tasarım

Bir sonraki aşamada sizden web tasarımda kullanılacak olan yazı, belge, görsel, fotoğraf ve videoları, beğendiğiniz ve sektörünüzde rakip olarak gördüğünüz firma web sitelerinin listelenmesini talep edeceğiz. Buradaki amacımız, tasarımda önem verdiğiniz ayrıntıları ve google sıralamalarında sitenizi en üst düzeye taşıyacak kriterleri belirlemektir. Web tasarım tarafınızdan onaylanana dek size yeni çalışmalar sunacağız. Bir yandan da sitenizin Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) için anahtar kelime araştırmasını yaparak, Google ilk sayfa çalışmalarını da da bu süreçte başlatacağız.

Taslak ve Yapı

Web tasarım ve yazılım geliştirme projelerimizin detaylı bir planı vardır. SEO çalışması için web tasarımınızın içeriği, mevcut SEO verileri, makaleler, resimler ve diğer öğeler ile ilgili eklemeler ve değişiklikler için tavsiyelerde bulunacağız.

Test Süreci

Yeni web siteniz genel anlamda tamamlandı. Tasarımı gözden geçirerek, değişiklikler ve/veya düzeltmeleri sizinle birlikte tamamlayacağız . Projenin bu aşamasında sunucu yapılandırması, e-posta hesapları, SSL sertifikaları, yetkili kullanıcı hesapları ve sitenizin lansmanı için hazırladığımız son doğrulamalar tamamlanmış durumdadır ve yeni web siteniz yayına girmeye hazırdır.

Başlatalım

Onayınızla birlikte, web siteniz yayına alınır ve site istatistikleriniz tutulmaya başlanır. Kaynak kodları, tasarımlar ve özel yazılımlar bir DVD içerisinde firmanıza teslim edilecektir.

Destek

İnteraksiyon, müşterilerine ilk 1 sene için ücretsiz teknik destek vermektedir. Kapsamı; web sitesi tasarımının yapımı aşamasında farkedilmeyen hataların giderilmesi ve kullanılan yazılımların güncellenmesi ile ilgilidir.

Sistem ve kalite

Sistem ve sistemimizin sonucu olan kalite, hizmet verdiğimiz her iş kolumuz için aynı oranda değer taşımakta olup, bizim için asıl olan müşterilerimizin elde ettiği başarıdır.

Firmamız işe başlamadan önce gerekli, yayınlayacağınız her tür yazı, belge, resim ve fotoğrafı sizden talep etmektedir. Ürün fotoğraf işlemlerinizdeki talepleriniz için ayrı bir departmanımız, profesyonel olarak bu işlemlerinizi de yapabilmekte olup, katalog basım kalitesinde çekimler ile ürünlerinizin ve firmanızın tanıtımına en iyi şekilde katkıda bulunacak görüntüler alınmaktadır.

Site tasarımı, size vereceğimiz şifrelerle internet üzerinden girebileceğiniz bir sayfa üzerinde ve her aşamada görebileceğiniz bir ortamda yapılmaktadır. Bundaki amacımız, tasarımın her aşamasında fikirlerinize ve beğeninize ihtiyaç duyulacak olmasıdır. Böylelikle aklınıza gelebilecek ve talep edebileceğiniz her görüntü özelliği tasarım esnasında size gösterilebilmekte ve en başından en sonuna dek site tasarımınızı her aşamasında izleyebilmektesiniz.

Tasarımı tamamlanan sitenizin işlemleri yükleme ve yayına girme aşamalarından sonra da devam etmektedir. Hatta diyebiliriz ki ; bizim işimiz asıl siteniz yayına girdikten sonra başlamaktadır.

Tamamlanan sitenizin açıldığını ilgili sektör ve kuruluşlara duyurmak da işimizin bir parçasıdır. Bu duyuru da yine size danışılarak, belirlenecek sloganlar ve dijital broşürler yardımı ile yapılmaktadır.

Sitenizin yayını esnasında; her ayın ilk haftası içerisinde bir önceki aya ait siteye ziyaret tabloları, ziyaretçilerinizin arama makinalarından (google, yahoo) sizi hangi arama kelime ve kelime gruplarıyla bulduğu, sitenizin genel, yerel ve bölgesel ziyaret istatistikleri ayrıntılarıyla açıklanmış olarak size gönderilmektedir. Tüm bu raporlar neticesinde yeni stratejiler, ziyaretçilerinizin genel olarak kullandığı arama kelimeler listelenerek, sizinle birlikte site içeriğinde yeniden düzenleme yapılır. Amaç ziyaretçilerinizin size başka yönlere sapmadan en kolay ve en çabuk şekilde ulaşmasını sağlamaktır.

Yapılacak bu çalışmalarda kodları optimize edilmiş sitenizin 3 ayda bir arama makinalarına kayıt işlemleri gerçekleştirilmekte, yeni stratejileriniz ile belirlenmiş yeni anahtar kelimelerinizin arama makinalarına yeniden tanıtılarak her zaman geçerli durumda kalması sağlanmaktadır. Site içerisinde kısa süreli aralıklarla yapılması gereken değişiklikler (yazı, resim, dosya işlemleri) sizlere hazırladığımız ve ancak şifreleri bilen kişilerin girebileceği sayfalardan kolaylıkla yapılabilmektedir. İlk kez internet ile tanışan bir kişinin bile bir günde öğrenebileceği, eksiksiz ve hatasız uygulayarak site içeriğinde istediği değişiklikleri yapabileceği bir yönetim paneliyle bu işlemler gerçekleştirilmektedir. Sitenizdeki değişiklikleri gerektiğinde sizin de değiştirmenizi sağlamamızdaki amacımız, kendi sitenizden, bir anlamda internet üzerindeki işinizden uzakta kalmamanızı sağlamaktır. Sizin ve firmanızın internetteki başarısı, web sitenizin her an tarafınızdan takip edilerek gerekli düzenlemelerin yapılması ve yaptırılması ile tamamen doğru orantılıdır.

Siteniz haftalık ve aylık olarak devamlı yedeklenmekte olup bilgilerin ve belgelerin güvenliği bu şekilde garanti altına alınmaktadır. Bu bilgiler iki taraf arasında gizli kalmakta olup hiç bir nedenle hiç bir kişi ya da kuruluşa açılmamaktadır. Bizim için en önemli değer; sistem ve kalite ile elde edilmiş başarıdır...

Kurumsal Web Tasarımı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Web sitesi çalışmalarımız ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ve danışmanlık için 0216 504 66 34 numaramızı arayabilirsiniz.

ŞİMDİ ARAYIN