E-ticaret SEO

eticaret sitesini google da yukarıya çıkarmak

E-ticaret Sitenizi Yükselterek Satışlarınızı Arttırmanıza Katkıda Bulunuyoruz

2019 yılında yapılmış olan bir araştırmada kullanıcıların %36 sının yeni ürün aramak için Google arama motorunu kullandığı, bu oranın ise 1 sene içerisinde %8 arttığı bildirilmiştir. Bununla birlikte, gittikçe daha az insan doğrudan bir markanın web sitesini ziyaret ediyor.

E-ticaret mağazanızı arama motorları için optimize etmek, yeni ve sabit müşteriler elde etmek için çok önemlidir.

E-ticaret SEO, satış yaptığınız web sitesinin organik arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak için taktiksel stratejiler kullandığımız pazarlama uygulamasıdır. E-ticaret SEO stratejisinin amaçları özet olarak şunlardır :

Site İçi Mağaza Optimizasyonu

Ekibimiz, öncelikle online mağazanızda bulunan ürün, kategori ve marka sayfalarınızı optimizasyonu için özel bir sayfa içi SEO stratejisi oluşturacaktır. Sitenizi organik arama sonuçlarında listelemek ve satışlarınızı bu kanal üzerinden alışveriş motivasyonuna sahip hedef kitlelere sunmak üzere arama makinalarına yeniden tanıtıyoruz

SEO uzmanlarımız Web Sitesi Optimizasyonu stratejisini uygularken, web sitenizin her sayfa, her bölüm ve her içeriğini gözden geçirir, site kullanılabilirliği, ifadelerin netliği ve anlaşılabilirliği gibi iyileştirilmesi gereken tüm alanları analiz ederler.

Tüketicileri belirlemek ve pazarlamayı satışa çevirmek üzere anahtar kelime araştırması yapıyoruz.

Çeşitli platformlarda deneyimli uzman SEO kadromuz Wordpress, Magento, Shopify ve özel olarak hazırlanmış tüm satış sistemlerini optimize etme konusunda bilgi sahibidirler.

Site Dışı Optimizasyon

Sitenize verilecek dış linklerin sadece link alma işlemi olmadığını, kaliteyle ilgili Google önergelerini bilen SEO uzmanlarımız, Google sıralamaları, görünürlük ve hedef kitlenize en kısa yoldan iletişim sağlamak adına gerçek değeri olan backlinkler (dış bağlantılar) önerirler.

Sektörünüzü de içeren ya da sadece sektörünüz konusunda yayın yapan, ücretli veya ücretsiz, kaliteli internet siteleri ile ticari iş birlikleri ve faydası kanıtlanmış dizinlere eklenme konusunda tavsiyelerde bulunurlar.

Hazırlayacağımız kaliteli ve dönüşüm oranı yüksek site içerikleri ile hedef kitlenizin ve yeni ziyaretçilerinizin sitenizi yeniden ziyaret etmesini sağlayacak stratejiler de tasarlıyoruz.

Sosyal paylaşımlar, işletmenize, markanıza ve sitenize ayrı bir güven oluşturur ve satış oranlarınızı arttırabilir. Sitenize bağlanan sosyal mecra kanallarını da gözden geçirerek, yetkimiz dahilinde gerekli düzenlemeleri sağlıyoruz

Ayrıntılı Raporlama

Bir online satış sitesi sahibi işletmenin yönetim kadrosunun ve ilgili departman yetkililerinin, hedef kitlelerin sitelerini nasıl bulduğunu ve site ile etkileşimlerini anlaması son derece önemlidir. Yaptığımız çalışmaların sonucunda, neleri niçin yaptığımız ve yapacağımız konusunda sizi tüm sürece dahil ediyoruz.

Çalışmalarımız sonucunda, eksiksiz bilgiye sahip olmanız adına, düzenli olarak yaptığımız raporlamalar aşağıdaki sonuçları içerecektir :

E-ticaret SEO hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

SEO sıralama faktörleri hakkında daha ayrıntılı bilgi, ücretsiz SEO raporu ve danışmanlık için 0216 504 66 34 numaramızı arayabilirsiniz.

ŞİMDİ ARAYIN