İnteraktif CD
İnteraktif CD hazırlama

Günümüzün en önemli medya elemanlarından biri olan Interaktif CD ülkemizde de gittikçe yaygınlaşmaktadır. Birbirinin benzeri şirket broşürlerinize alternatif bir reklam aracı olan Interaktif CD, hem sürekli yenilenebilme imkanı hem de her türlü görsel malzemeyi bir arada ve daha profesyonel bir şekilde sunabilme imkanı ile oldukça cazip bir tanıtım aracı haline gelmiştir. Interaktif CD size sınırsız görüntü, yazı ve ses imkanı sunacaktır. Bütün firmanızı tek bir cd ile fuarlarda, seminerlerde, müşteri görüşmelerinde yüksek kaliteyle temsil edebileceksiniz. Gelişmiş dünya ülkelerinde artık klasik kataloglar yerine interaktif, çarpıcı ve dikkat çekici CD kataloglar kullanılmaktadır. Periyodik olarak güncelleştirilecek bir katalog, en etkili reklam aracınız olacaktır. Çok sayıda ürünü bir katalogda sunma imkanı veren Interaktif CD, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinize firmanızı, ürün ve hizmetlerinizi tanıtmanın, onların bu bilgilere ulaşmasını sağlamanın en pratik yoludur.

Bilgisayarlarda, kütüphanelerindekinden daha fazla bilgi bulunmaktadır. Çünkü bilgisayarlar saklamayı ve istenildiğinde kullanmayı çok daha kolay hale getirmiştir. Bir çok broşür kısa süre saklanıp çöpe atılmaktadır. Ancak bir CD günümüz teknolojisine olan ilgi nedeniyle her zaman el altındadır. 700Mb'lık br CD'nin içerisine kaliteli formatlarda 30 dakikaya yakın görüntü, iki bine yakın resim, sayfalarca yazı ve çok sayıda animasyon eklenebilmekte, şirketinize ve işyerinize nasıl ulaşılabileceği, ürünlerinizin hareketli görüntüleri, hatta yetkililerin konuşmalarına kadar mevcut her türlü yazı, resim ve filmden de yararlanılabilmektedir. CD'lere ilişkin verdiğimiz rakamsal boyutlar DVD'lerde 7 kat artmaktadır.

Günümüzde baskı, kağıt, film masrafları her geçen gün artarken, Interaktif CD'yi istediğiniz sayıda bastırarak hem bilgilerin her zaman güncel olmasını sağlarsınız hem de düşük maliyetle güçlü tanıtımın keyfini yaşarsınız. Interaktif CD içerdiği kapsam bakımından karşılaştırıldığında yüzlerce sayfa katalog büyüklüğünde bir içerikle müşterilerinize bilgiyi en hızlı şekilde ulaştırırken, sadece kolay taşınabilen bir CD boyutundadır. Üstelik kullanıcı kolaylığıyla doğru bilgiye kısa zamanda ilgi çekici bir yöntemle erişimi sağlayıp. küçük bir CD'nin içerisinde barındırdığınız kapsamlı bilgi sayesinde arşivlemede büyük bir kolaylık sağlar.

İnteraktif CDlerin Özellikleri

» Rengi solup, deforme olma ve yırtılma problemi yoktur.
» Özel koruyucu PVC kılıfı sayesinde çizilme sorunu yoktur.
» Interaktif CD, hareketli video görüntüleri, ses efektleri ve animasyonları içerir.
» Kendinize ve firmanıza özel CD kapağı, özel grafik işleme yöntemleriyle hazırlanır.
» Kendi kişisel bilgileriniz ve/veya firma bilgileri ( Adres, telefon, e-mail, web sayfanızın adresi) CD etiketi üzerinde bulundurulabilir.
» Interaktif CD içerisinden kendinizin veya firmanızın e-mail ve web sitesi linklerine ulaşılabilir.
» Çok hafif ve ufak olduğu için taşıma problemi yoktur.

İnteraktif CD Kullanım Alanları

» Firma tanıtımı
» Ürün tanıtımı
» Katalog (Satış veya tanıtım amaçlı)
» Yazılımların tüketiciye sunulumu
» Promosyon
» Kişisel ya da Kurumsal Kartvizit
» Kurum, kuruluş, dernek tanıtımları ve etkinlikleri
» Basın açıklamaları
» Eğitim
» Faaliyet raporları
» Halkla ilişkiler faaliyetler
» Koleksiyonlar ve Sanat galerileri
» Özel günler

İnteraktif CD Avantajları

» Size özeldir,
» Etkileyici ve akılda kalıcıdır,
» Bir kenarda unutulmaz,
» Mesajınız imajınızla bütünleştirilir,
» Geniş kapasitesi ile sizi dosya yığınlarından, video kasetlerden, broşürlerden kurtarır, postalama maliyetini düşürür.
» Web sitenize doğrudan bağlantı olanağı sağlar.
» Benzeri katalog, broşür vs. gibi basılı ürünlerden daha ekonomiktir.